Relacja ze szkolenia LDEK NOSTRO

Z uwagi na spore zainteresowanie kursami, a także znając potrzeby licznej grupy lekarzy dentystów, postanowiliśmy zorganizować szkolenie dla lekarzy nostryfikujących dyplom, którzy mieli już egzamin nostryfikacyjny za sobą lub przygotowują się niego, a są przed egzaminem LDEK.

I tak ruszył projekt LDEK NOSTRO, którego śmiało możemy nazwać młodszym bratem naszego flagowego LDEK FULL PREP. Tuż po nim odbył się także LDEK NOSTRO WORKSHOP, gdzie sporą uwagę poświęciliśmy rozwiązywaniu testów. Okazało się jednak, iż z tego szkolenia skorzystali lekarze dentyści, którzy zdali egzamin lub mają go przed sobą, a świadomi dużej wiedzy, którą trzeba nabyć zdecydowali się na wcześniejszą powtórkę materiału na kilka miesięcy przed rzeczywistym sprawdzianem.

W drugiej połowie kwietnia spotkaliśmy się z grupą 24 wspaniałych, pełnych zaangażowania osób. Z uśmiechem na ustach rozpoczęliśmy intensywne, 4-dniowe szkolenie. Warunki mieliśmy ku temu sprzyjające – oprócz pozytywnego, żółtego koloru ścian sali wykładowej, docierały do nas pierwsze, wiosenne promienie słońca 🙂 Jak na każdym szkoleniu, Paweł Natora i Krzysztof Lubaś dawali z siebie codziennie 100%, aby przekazać swoją wiedzę z jakże trudnych przedmiotów stomatologicznych. Wszystko to z radością i serdecznością 🙂

LDEK NOSTRO było szkoleniem wyjątkowym, nie tylko ze względu na termin, w którym się odbywało. Pojawili się również nowi wykładowcy! Do dobrze Wam znanych i niezwykle lubianych i cenionych – Pawła i Krzysztofa, dołączył przesympatyczny lek. dent. Andrzej Lemański. Andrzej poprowadził blok wykładowy z periodontologii a także, w czasie LDEK NOSTRO WORKSHOP, błon śluzowych. Co ciekawe, nasz nowy wykładowca jest także trenerem szybkiego czytania i interesuje się nowoczesnymi technikami zapamiętywania informacji. Do swoich wykładów wprowadził sporo nowinek i przydatnych informacji, które będziemy mogli wykorzystać ucząc się do egzaminu. Wszystko to z dawką humoru, spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony naszych kursantów.

Podczas kwietniowego szkolenia, po raz pierwszy blok z medycyny ratunkowej poprowadziła lek. Gabriela Koza-Natora. Każdy absolwent Akademii LDEK doskonale zna Gabrysię, która od pierwszego kursu uczestniczy w szkoleniach, które koordynuje, służąc przy tym każdemu pomocą, radą i uśmiechem. Tak jak dotychczas, wykład z medycyny ratunkowej, oprócz zagadnień czysto teoretycznych, zawierał również elementy interaktywne, co bardzo chwalą nasi kursanci.

Ostatniego dnia szkolenia, ku naszemu zaskoczeniu i ogromnemu wzruszeniu, otrzymaliśmy wspaniałe upominki od naszych przesympatycznych kursantów 🙂 Było to dla nas niezmiernie miłe! Dzięki takim sytuacjom czujemy, że to co dla Was robimy jest dobre warte swojej pracy 🙂

Po czterech, intensywnych dniach szkolenia, na zakończenie odbył się próbny egzamin, jak zawsze zgodny z wymogami CEM. Każdy podszedł do niego z powagą, chcąc sprawdzić stan swojej wiedzy. Dzięki indywidualnej analizie każdego testu z Pawłem i Krzysztofem, każdy kursant wiedział, jakie zagadnienia i działy sprawiają mu jeszcze trudność. Dzięki temu dalsza nauka własna będzie mieć charakter ukierunkowany.

Do prawdziwego, wrześniowego egzaminu pozostało jeszcze sporo czasu, dlatego życzymy naszym wspaniałym kursantom wytrwałości a także sporo pozytywnej energii. Wykorzystajcie ten czas najlepiej jak możecie. Widzimy się wkrótce! 🙂

Dziękujemy – Zespół Akademii LDEK